loader

Web Tasarım Fiyatları

 

İnternet sitesi kurmak artık her sektörde bulunan tüm şirketler için elzem bir durum haline gelmiştir. Elzem bir durum haline gelmesinin temel sebeplerinden bir tanesi de, artık insanların internet üzerinden her şeyi araştırmalarından kaynaklanmaktadır. Hizmet, ürün veya herhangi bir şey almak isteyen birçok kişi; internet üzerinden araştırma ve satın alma işlemi gerçekleştirir. E-Ticaret sitelerinin yanı sıra hizmet sunmak amaçlı işletmelerini yöneten birçok işletme de artık internet sitesi sayesinde müşterilerine ulaşabilmektedir. İnternet sitesi sahibi olabilmek için iyi bir web tasarım uzmanı ile çalışmak gerekir. Web tasarım uzmanı olan kişinin tavsiye ve yönlendirmelerine uyum sağlayarak internet sitesi kurulumu yapmak önemlidir. İnternet sitesi fiyatları, taleplere göre değişim göstermektedir. Örneğin basit, tek sayfalık bir internet sitesi ile 5 sayfalık site arasında fiyat farkı bulunmaktadır.

Fiyat Hakkında Detaylı Bilgi

Web tasarım ajansları, serbest çalışanlara göre daha yüksek fiyat vermektedirler. Ajansların yüksek fiyat vermelerindeki temel sebep, daha fazla masraflarının olmasından kaynaklanmaktadır. Kurumsal bir firmanın sunduğu fatura ve diğer giderler, fiyata doğrudan etki eden faktörler arasında yer alıyor. Web tasarım fiyatları günümüz koşullarında 750 TL’den başlamakta olup, sonu olmayacak şekilde devam etmektedir. Web tasarım isteyen kişinin talepleri normalinden fazla olursa, farklı bir tasarım istiyorsa, sıfırdan oluşturulan bir yazılım istiyorsa fiyatın yükselmesi muhtemeldir. Fiyatı etkileyen en önemli faktör, sıfır yazılım veya sıfır tasarımdır.

Web Tasarım Fiyatlarını Yükseltebilecek Ek Hizmetler

  1. Sıfırdan Oluşturulmuş Tasarım
  2. Sıfırdan Oluşturulmuş Yazılım
  3. Banner, Logo, Kurumsal Kimlik
  4. Fotoğraf Çekimi

Ek hizmet satın almak isteyen kişiler daha fazla ücret öderler. Web tasarım ihtiyacı olan kişiler, web tasarım fiyatları üzerinde araştırma yaparken karşılarına iki farklı seçenek çıkar. Bu seçenekler;

  1. Hazır Tasarım
  2. Sıfırdan Oluşturulmuş Tasarım & Yazılım

Kişiler kendilerine uygun olan hizmeti seçerek, hizmetin karşılığında olan fiyatı öderler. Web tasarım yaptıracak olan kişiler veya firmalar, ödemelerin bir kısmını peşin yapmaları gerekmektedir. Hosting, domain, SSL gibi ürünlerin satın alınması gerektiğinden ve çalışma başlangıcında tasarımcının kapora almasından ötürü, ön ödeme yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde tasarımcı, kendi cebinden bu ücreti ödemek istemeyecektir. Bundan ötürü, tasarımcılar müşterilerinden bu konuda anlayış beklemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat